2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporter av avfall med lastväxlarfordon
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal med transporter av avfall med lastväxlarfordon från Uppsala Vattens verksamheter till mottagningsanläggning. Upphandlingen ä uppdelad inom två anbudsområden.Anbudsområde 1 Avser hämtning från Uppsalas Återvinningscentraler (ÅVC) till mottagningsanläggning. Anbudsområde 2 Avser hämtning och tömning av rejektcontainer från Biogasanläggning till mottagningsanläggning
Intern identifierare: UVA-2024-01376
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamma krav
Beskrivning: Enligt FFU
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1- ÅVC
Beskrivning: Avser hämtning från Uppsalas Återvinningscentraler (ÅVC) till mottagningsanläggning. Vidare information om uppdraget presenteras under kravspecifikation avsnitt 4
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 Biogasen
Beskrivning: Avser hämtning och tömning av rejektcontainer från Biogasanläggning till mottagningsanläggning, Vidare information om uppdraget presenteras under kravspecifikation avsnitt 5