Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsundersökning - fönsterputs
Referensnummer: KS20.128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fönsterputs i kommunens lokaler och eventuellt även hos hemtjänstens brukare. Upphandlingens form och innehåll kommer att utvecklas i det kommande upphandlingsdokumentet. Upphandlingen och avtalet kommer eventuellt att delas upp i flera delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen