672393-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Avfallshantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallshantering
BeskrivningBeställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av avfallshantering. Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) Leverantör.
Intern identifierare24/6
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000