See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fönsterputsning och städning av höga höjder
Beskrivning: Jönköpings kommuns Tekniska kontor ansvarar för drift och underhåll av kommunens fastighetsbestånd där avdelning Städ och konferens har det operativa ansvaret för stora delar av kommunens städning och där fönsterputsning och städning av höga höjder ingår som en extern entreprenad.
Intern identifierare: 22/30
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Fönsterputs och städning på hög höjd
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering Grupp 1 Väster
Beskrivning: Fönsterputsning och städning på hög höjd
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering Grupp 2 Öster
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Utvärdering Grupp 3 Söder
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Utvärdering Grupp 4 Centrum
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Utvärdering Junehem
Beskrivning: Fönsterputsning