See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling från dynamiskt inköpssystem (DIS) rörande Kontraktsingenjör NFVP
Beskrivning: Som kontraktsingenjör ingår konsulten i projektets beställarorganisation och har en central roll i att säkerställa en korrekt kontraktshantering gentemot samverkansentreprenör och strukturera upp kostnadsuppföljning inklusive hantering av osäkerheter och risker för en god kostnadsstyrning och slutkostnadsbedömning.
Intern identifierare: NV2025-060
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000