67266-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter - Mät-och kartkonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Mät-och kartkonsulter
BeskrivningUpphandlingen avser löpande avrop av Mät och kart konsulter under ramavtalsperioden. Ytterligare information om upphandlingsföremålet finns att tillgå i upphandlingsdokumentet med tillhörande handlingar.
Intern identifierare2025-00458
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1815432-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsområde A, Mätkonsulter
BeskrivningDelen avser löpande avrop av Mätkonsulter under ramavtalsperioden. Ytterligare information om upphandlingsföremålet finns att tillgå i upphandlingsdokumentet med tillhörande handlingar.
Intern identifierare1815433-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvtalsområde B, Kartkonsulter
BeskrivningDelen avser löpande avrop av kartkonsulter under ramavtalsperioden. Ytterligare information om upphandlingsföremålet finns att tillgå i upphandlingsdokumentet med tillhörande handlingar.
Intern identifierare1815434-2