672709-2023 - ResultatSverige-Landskrona: Anläggning av huvudvägar och andra vägar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsarbeten Ramavtal 2023
Referensnummer: 2023/3206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för anläggningsarbeten inklusive gatubelysning i Landskrona kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45233140 Vägarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45262510 Stenarbeten, 45316100 Installation av utomhusbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen