See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogsbruksplan och skogsförvaltning
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud på Uddevalla kommuns upphandling av skogsbruksplan och skogsförvaltning. Uddevalla kommuns skogsinnehav består enligt befintlig skogsbruksplan av ca 5 200 hektar skog av varierande slag. Den produktiva skogen omfattar ca 3 400 hektar. Uppdraget skogsbruksplan omfattar upprättande av ny skogsbruksplan för Uddevalla kommun Uppdraget skogsförvaltning omfattar skogliga åtgärder och ekonomisk administration. Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör.
Intern identifierare: SBN/2024:92
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del