672753-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Larmövervakningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larm- och bevakningstjänster
Referensnummer: KS 2021-1759
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser larm- och bevakningstjänster i Norrtälje kommun och i Tiohundra AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser larm- och bevakningstjänster i Norrtälje kommun och i Tiohundra AB. Upphandlingen omfattar följande områden:
1. Larmmottagning och larmförmedling
2. Väktare och utryckning (inklusive rådgivning och riskanalys), receptionsväktare
3. Personskydd, ordningsvakt, mobilt överfallslarm
4. Kamerabevakning samt hyra av mobil kameraanläggning