67277-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ÖREBRO: Resebyråtjänster och liknande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: ORU 2.3.2-05848/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av resebokningar offline (personlig service) samt online (självbokning). Resebyrån spelar en nyckelroll i uppdraget att säkerställa och vägleda så att Örebro universitet styr mot ett effektivt och miljövänligt resande. Detta ska ske genom resebyråns kompetenta och erfarna medarbetare samt effektiva tekniklösningar.
Mer detaljer kring föremålet för upphandling framgår av Kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget består av resebokningar offline (personlig service) samt online (självbokning). Resebyrån spelar en nyckelroll i uppdraget att säkerställa och vägleda så att ORU styr mot ett effektivt och miljövänligt resande. Detta ska ske genom resebyråns kompetenta och erfarna medarbetare samt effektiva tekniklösningar.
Ramavtal med kontraktsstart 2020-07-01 eller från ömsesidig signering, dock tidigast vid den planerade kontraktsstarten. Kontraktet löper t.o.m. 2022-06-30.
Universitetet har därefter rätt att förlänga kontraktet med 1+1år.