See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshämtning i I Karlshamns, Sölvesborgs och Olofströms kommuner
Beskrivning: 1.3.1. Entreprenaden omfattar • Hämtning av mat- och restavfall • Hämtning av returpapper och förpackningar • Hämtning av grovavfall • Hämtning av bygg- och rivningsavfall • Hämtning av trädgårdsavfall Entreprenaden omfattar fastland och öar med broförbindelse i hela kommunerna. Entreprenaden omfattar även hämtning på ön Hanö. Beställaren svarar för kundtjänst, registerhållning och fakturering av avfallsavgifter.
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000