Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal hantverkstjänst för el- och datanätsarbeten
Referensnummer: 2020/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Sävsjö kommun och de kommunala bolagen Sävebo AB, AB Sävsjö Industribyggnader, Sävsjö Skyttecenter Ekonomisk förening och Njudung Energi Sävsjö AB bjuder in till anbudsgivning avseende hantverkstjänster för el- och datanätsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen