672836-2024 - Resultat
Sverige – Vattenreningskemikalier – Polymer för avloppsrening B
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Polymer för avloppsrening B
Beskrivning: Region Gotland, Teknikförvaltningen avser att i ramavtal upphandla polymerer för rening av avloppsvatten. Ramavtal för avrop, med leverans till reningsverken.
Intern identifierare: TN 2022/2231-01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kvalificering
Beskrivning: Krav som visar om Anbudsgivaren är kvalificerad att delta i upphandlingen.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kvalificering (6)
Beskrivning: se underlag