67287-2017 - ResultatSverige-Kopparberg: Sjukskötersketjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor.
Referensnummer: 2016-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av bemanningstjänst sjuksköterskor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Personalinhyrning.