67292-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stenkullen: Transformatorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2 pcs, 140/23 kV, 40 MVA transformer for Johanneberg, Lerum, Sweden
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Delivery time 5.2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen