672993-2025 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Arkivflytt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkivflytt
Beskrivning: Skatteverket ska flytta stora delar av sina arkiv i landet till riksarkivet i Härnösand.
Intern identifierare: 8-145185-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: flyttjänster av arkivmaterial
Intern identifierare: 1642807
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris Norra Sverige
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1707327
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pris Västra Sverige
Beskrivning: Se upphandlingsunderlag
Intern identifierare: 1707397
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Pris Östra Sverige
Beskrivning: se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1707409
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Pris Södra Sverige
Intern identifierare: 1707404
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Pris Gotland
Intern identifierare: 1707406