2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI avseende Blodprovtagningsartiklar 2025, SLL412
Beskrivning: Upphandlingsavdelningen vid serviceförvaltningen, Region Stockholm, efterfrågar synpunkter och information inför upphandling av Blodprovtagningsartiklar 2025, SLL412. Insamling av information på tidigare upphandlingsdokument samt frågeställningar gällande hållbarhet, miljö och leveranskedjor.
Intern identifierare: FSN 2023-0311
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141123 Behållare för skarpa föremål, 33141220 Kanyler, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141900 Blodlansetter, 33192500 Provrör