See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster för insatser inom omställning, grupp-, ledar- och verksamhetsutveckling, utredningar samt handledning
Beskrivning: Tjänster som efterfrågas: -Omställning -Samtalsstöd -Grupputveckling -Konflikthantering -Kränkande särbehandling och diskriminering -Ledarutveckling -Alkohol- och drogrehabilitering, spelmissbruk och andra grunder för missbruk -Krisstöd och krishantering -Medling -Verksamhetsutveckling -Hälsoinsatser -Handledning chefer -Handledning personal -Metodhantering -Processhandledning -Traumahandledning -Juridisk handledning -Krishandledning
Intern identifierare: 2023/00951
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80590000 Handledning
Ytterligare klassificering (cpv): 33693000 Övriga terapeutiska medel, 33693300 Beroendebehandlingar, 79430000 Krishantering, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska övergripande
Beskrivning: Se ffu
Ytterligare klassificering (cpv): 79430000 Krishantering, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85147000 Företagshälsovård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Omställning
Beskrivning: se ffu
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Samtalsstöd
Optioner:
Beskrivning av alternativen: se ffu
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupputveckling
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Medling
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Verksamhetsutveckling
Huvudklassificering (cpv): 85140000 Diverse hälsovård
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Hälsoinsatser
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Handledning chefer
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Handledning personal
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Metodhantering
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Processhandledning
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Traumahandledning
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Juridisk handledning
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Krishandledning
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Konflikthantering
Beskrivning: se FFU
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Kränkande särbehandling och diskriminering
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Ledarutveckling
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Alkohol- och drogrehabilitering, spelmissbruk och andra grunder för missbruk
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Krisstöd och krishantering