673092-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggnation av vintersportanläggningar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Slottskogsrinken
Referensnummer: 35105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212223 Byggnation av vintersportanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nya Slottskogsrinken ska bli en modern ishall för att rymma upp till 400 personer.