673101-2022 - ÄndringSverige-Kristinehamn: Miljötekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende miljökonsulter - 5 delområden
Referensnummer: 22/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende miljökonsulter för utförande av uppdrag åt beställaren.
Syftet med denna upphandling är att täcka beställarens behov av miljökonsulter inom följande delområden:
Delområde 1: Beställarstöd (Tn/2022:187)
Delområde 2: Förorenad mark och sanering (Tn/2022:188)
Delområde 3: Deponi och återvinning (Tn/2022:189)
Delområde 4: Avfallshantering och logistik (Tn/2022:190)
Delområde 5: Farligt avfall och kemikalier (Tn/2022:191)