673210-2022 - ResultatSverige-Lund: Ytbehandling av vägar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten
Referensnummer: KS 2021/0758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233220 Ytbehandling av vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för utförande av underhållsbeläggningar, ny- och ombyggnader av anläggningar, större och mindre lagningar, återställning av beläggningar i samband med anläggningsarbeten som utförs i egen regi samt återställningar i samband med ledningsarbeten. Upphandlingen innehåller krav om arbetsrättsliga villkor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen