673256-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av tak – Takrengöring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTakrengöring
BeskrivningRamavtalet avser takrengöring och snöskottning av fastigheter för löpande avrop efter behov. Takrengöring kan vara antingen rengöring, rengöring och kemikaliebehandling eller enbart kemikaliebehandling. Städning/rengöring av hängrännor, stuprör samt markdelar intill fasaden ska också göras rent inom entreprenaden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45261900 Reparation och underhåll av tak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde Falun, Falu kommun + Lufab
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92738:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45261920 Takunderhåll, 45452000 Utvändig rengöring av byggnader
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde Hedemora, Hedemora kommun + kommunala bolag
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92738:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde Gagnef, Gagnef kommun + Gagnefbostäder
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92738:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde Ludvika, Ludvika kommun + kommunala bolag
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92738:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde Säter, Säters kommun + kommunala bolag
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92738:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelDelområde Borlänge, AB stora Tunabyggen + Tunabyggen fastighets AB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92738:Lot:6