673350-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Hantverkartjänster - VVS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkartjänster - VVS
BeskrivningUpphandlingen är gemensam för Vårgårda kommun och Herrljunga kommun. Upphandlingen syftar till att tillgodose beställarens behov av VVS-arbeten i form total- och utförandeentreprenader av löpande service-, underhålls- och reparationsarbeten samt tillhörande material/produkter. VVS-jour ingår inte i ramavtalet.
Intern identifierare23/49
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000