673358-2024 - Resultat
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för matematik eller prognos – Matematisk modellering och ekonomisk utvärdering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMatematisk modellering och ekonomisk utvärdering
BeskrivningDenna anbudsinfordran omfattar följande: • genomföra analyser av infektionssjukdomar och relaterade särskilda hälsofrågor; • utarbeta programmeringskod (främst i R) för tolkning av data om infektionssjukdomar och andra viktiga indata (såsom blandat socialt umgänge) för att beskriva matematiska modeller för infektionssjukdomar som omfattas av ECDC:s mandat; • förbereda vetenskapliga resultat för spridning, såsom expertgranskade tidskriftsdokument och sammanfattningar för presentation vid konferenser om tillämpad epidemiologi.
Föregående meddelande638096-2023
Intern identifierareOJ/2023/SMS/25404
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212462 Programvaruutvecklingstjänster för matematik eller prognos
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
BeskrivningMatematisk modellering och ekonomisk utvärdering.
Ytterligare klassificering (cpv): 72212462 Programvaruutvecklingstjänster för matematik eller prognos