2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster - Ventilation
Beskrivning: Gemensam upphandling för Vårgårda kommun och Herrljunga kommun. Upphandlingen syftar till att tillgodose Beställarens behov av ventilationsservice i form total- och utförandeentreprenader av löpande service-, underhålls- och reparationsarbeten samt tillhörande material/produkter.
Intern identifierare: 23/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42512000 Installationer för luftkonditionering, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000