673411-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressionsartiklar SLL 571
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kompressionsartiklar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18315000 Strumpor, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 35113460 Skyddssockar eller skyddsstrumpor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kompressionsartiklar.