673533-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Ramavtal flexibla passiva skydd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal flexibla passiva skydd
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för flexibla passiva skydd som är avsedda att användas vid kriser, katastrofer och vid andra insatser i Sverige och i övriga världen. MSB kommer att teckna ramavtal med en till tre leverantörer.
Intern identifierare25/255
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35113000 Säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000