Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppskyltning av vandringsleden Hallandsleden
Referensnummer: RS220613
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928470 Skyltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vandringsleden Hallandsleden ska göra om sin skyltning (ledmarkering) för hela Hallandsleden och utöka leden längs kusten, vilket kommer omfatta cirka ca 850 kilometer vandringsled. I uppdraget ingår leverans av bla skyltar och skylthållare och övrig uppsättningsmaterial.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928400 Utrustning för allmän plats
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen