See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måleriarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för inre och yttre måleriarbeten i beställarens fastighetsbestånd uppdelade i delområden. Inom delområde 1 kommer två entreprenörer att tilldelas ramavtal. Inom delområde 2-5 kommer en entreprenörer att tilldelas ramavtal per delområde.
Intern identifierare: 202385
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 Utvärdering
Beskrivning: Ramavtal planerat underhåll måleriarbeten.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 Egenförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom en egen försäkran och kommer därmed kontrolleras med efterfrågad bevisning vid behov under upphandlingsprocessen, men som senast innan tilldelning (i det fall anbudsgivare är i läge för tilldelning). Anbudsgivare som lämnar anbud genom egen försäkran behöver inte fylla i del "Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav".
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 1 Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran behöver inte fylla i del "Egenförsäkran".
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 2-5 Utvärdering
Beskrivning: Ramavtal lägenhetsunderhåll måleriarbeten.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 2-5 Egenförsäkran
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 2-5 Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Allmän del
Beskrivning: Allmän del att besvara gällande vilket delområde anbudsgivare lämnar anbud på.