673681-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal - Mekaniska tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Mekaniska tjänster
BeskrivningAB Borlänge Energi, Affärsområde Kraft & Värme, inbjuder intresserade Leverantörer att lämna anbud i upphandling av ramavtal för mekanisk tjänster, tillverkning, svetsning och montage. Upphandlingen omfattar mekanisk tillverkning av större plåtenheter, grovsmide och montage. Upphandlingen omfattar både arbete i Beställarens anläggningar och i leverantörs verkstad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRamavtal - Mekaniska tjänster (Kvarnsveden och Bäckelund)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83594:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42515000 Fjärrvärmepanna, 09323000 Fjärrvärme