2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbränning av avfall
Beskrivning: Upphandlingen avser behandling av insamlat brännbart säck‑ och kärlavfall samt brännbart krossat grovavfall från hushåll och verksamheter. Sammantagen mängd ca 6000 ton per år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103082:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning