67372-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Timdebitering Små konferenser och möten 2019
Referensnummer: 23.3-7729-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i upphandlingen av Konferenser och möten 2019 i kategorin Timdebitering små Konferenser och möten upp till och med 150 deltagare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen