67376-2021 - ResultatSverige-Öckerö: Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter inom Transport och VA, Ramavtal
Referensnummer: 0148/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal med 3 leverantörer per delområde.
Ramavtalets planerade avtalsperiod är 48 månader. Öckerö kommun har möjlighet att säga upp ramavtalet med en uppsägningstid av 3 månader. Avtalet löper dock minst i 24 månader. Vid den planerade avtalsperiodens utgång upphör ramavtalet att gälla utan föregående uppsägning.
Förutom uppsägning i enligt med stycket ovan, som kan göras utan orsak, regleras uppsägning av ramavtalet i punkten ”Förtida upphörande”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen