673785-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitektuppdrag Västra Hallonbergen och Storskogen
Referensnummer: FV 2022-00131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser två arkitektuppdrag inom utvecklingsprojekt inom stadsdelarna Västra Hallonbergen och i Storskogen, Sundbyberg Stad.
Vandraren 9, Orienteraren 9 och Skidåkaren 7 är belägna i Hallonbergen
Bävern 2 och Pollux 2 är belägna i området Storskogen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen