See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Processkemikalie Polyaluminiumklorid
Beskrivning: Upphandlingen gäller processkemikalie Polyaluminiumklorid (Dricksvattenkemikalie) till Älmhults kommunala vattenverk. Polyaluminiumklorid har tidigare varit annonserad som del i upphandlingen: Processkemikalier för VA. Kommunen avser teckna Avtal med en Leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Processkemikalie Polyaluminiumklorid har tidigare varit annonserad som del i upphandling "Processkemikalier för VA".
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113885:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24312123 Polyaluminiumklorid