See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resurskonsulter
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Linköping kommun, Lejonfastigheter och Sankt Kors behov av ett rådgivningsteam av seniora konsulter, som med bred bakgrund och erfarenhet inom utvecklings- och digitaliseringsområdet och med goda ledaregenskaper, gemensamt kan vägleda och rådgöra i kommunens arbete med att uppnå önskade mål. Upphandlingen ska resultera i att en (1) leverantör förser Linköpings kommun, Lejonfastigheter och Sankt Kors med de tjänster som beskrivs i upphandlingsdokumenten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96943:Lot:1