2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kart och fastighetsdata
Beskrivning: Jönköping Energi Nät AB planerar en upphandling av geodata baserade på Lantmäteriets geodata. Upphandlingen inkluderar filbaserade leveranser av geodata, inklusive sådana som är eller blir licensfria under avtalsperioden: Fastighetsinformation från fastighetsregistret för nedladdningKartor och bilder för nedladdning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212326 Programvaruutvecklingstjänster för kartor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119428:Lot:1