673868-2021 - ResultatSverige-Skillingaryd: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av hjullastare
Referensnummer: UH-2021-006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunalförbund Samverkan Årevinning och Miljö (SÅM) bjder till anbudsgivning gällande en styck hjullastare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34144710 Hjullastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp omfattar en styck hjullastare, förlängd garantitid och service.