673930-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för rengöring och autoklavering
Referensnummer: FTV 2102-0099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården har behov av autoklaver, diskdesinfektorer, rengöringsapparat för vinkelstycken, reservdelar och teknisk service till nämnda utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191100 Steriliseringsapparat, 33191110 Autoklaver, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen