67405-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Logistik-Eldrift-och säkerhetsansvarig konsult Skogome
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLogistik-Eldrift-och säkerhetsansvarig konsult Skogome
BeskrivningLogistikansvarig ansvarar för att planera, samordna och följa upp logistikarbetet på arbetsplatsen vid Kriminalvårdsanstalten Skogome. Rollen är central för att säkerställa att logistiken fungerar effektivt och säkert för både entreprenörer och anstaltens verksamhet, med särskilt fokus på långsiktig planering och samverkan. Eldriftsansvarig ansvarar för eldriften på arbetsplatsen. Säkerhetssamordnaren ansvarar för att projektera tillfälliga säkerhetsinstallationer.
Intern identifierareSPF2025-045
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLogistik-Eldrift-och säkerhetsansvarig konsult Skogome