674057-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling IT-uppdrag, mindre konsultteam för automationer, SÖS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling IT-uppdrag, mindre konsultteam för automationer, SÖS
BeskrivningIT-enheten på Södersjukhuset ("SÖS") har sedan 2023 tagit fram automationer för att minska manuellt administrativt arbete på sjukhuset. Utvecklingen av automationer har skett med stöd av konsulter och fortsatt finns ett behov av konsultstöd för att fortsätta att utveckla automationer.
Intern identifierareASN 2025-5898
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000