See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering restaurang Port och Abben Ystad Saltsjöbad
Beskrivning: Entreprenaden avser ytskiktsrenovering, viss del rivningsarbeten och återuppbyggnad inom restaurang Port och Abben på Ystad Saltsjöbad (YSB). Entreprenören uppmärksammas på att det är pågående drift på hotelldestinationen och det kommer finnas inskränkningar i arbetstider när störande arbeten får utföras.
Intern identifierare: 24/164
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45454100 Restaureringsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45212420 Bygg- och anläggningsarbeten: restauranger o d, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandling