Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS V-334 Ramavtal belysningsmaster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av uppskattningsvis ca 50 master med totalt 90 belysningsarmaturer inkl. ljuskälla.
Beställaren garanterar dock ingen volym.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31518100 Strålkastarbelysning, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31527200 Utomhusbelysning, 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 34991000 Belysning för utomhusarbete, 34993000 Vägbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen