Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning, interventionell angiografi
Referensnummer: HSN 492-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ersättning av röntgenutrustning till verksamhetsområdet angiografi och interventionella åtgärder inom områdena perifer- och neuro.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33111000 Röntgenapparatur, 33111200 Röntgenlaboratorier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser leveransavtal för följande utrustningar: en (1) biplansutrustning och perifer intervention två (2) monoplansutrustningar, samtliga ska ersättas med motsvarande utrustningar. Omfattar även option på ytterligare en (1) utrustning för monoplan samt en (1) utrustning för biplan.