See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhållssystem Fastighetsbranschen
Beskrivning: Upphandlingen avser ett helhetsåtagande gällande leverans, installation och vidareutveckling av underhållssystem för fastighetsbranschen samt support- och underhållsavtal som ska innefatta ansvar till felavhjälpning och hantera inkommande ärenden kopplat till systemstödet.
Intern identifierare: 24/5
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48517000 IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000