67438-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Vägtransporter
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskiner och transporter för entreprenader.
Referensnummer: 17/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar gräv- och transporttjänster. B behov omfattar band- och hjulburna grävmaskiner, hjullastare/lastmaskiner, traktorgrävare, kranbilar, tippbilar och anläggningsmaterial samt lastväxlare. Samtliga maskiner och lastbilar med förare.