Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser Revisionstjänster till Visit Sweden.
Upphandlande organisation:
V.S. VisitSweden AB (org. nr. 556500-7621).
Ramavtal tecknas med leverantör(er) omfattande en avtalstid fr.o.m avtalstecknande t.om. 2025-04-30. Avtalet förlängs automatiskt efter det andra året löpande med tre månaders ensidig uppsägningstid från Bolagets sida. Avtalet avslutas dock automatiskt fyra år efter avtalsstart oavsett om Bolaget varslat om detta eller ej. För avtalet gäller ett takvärde om femtio miljoner kronor. Beställaren lämnar dock inga garantier vad gäller omsättningen.
Upphandlingen genomförts enligt Öppet förfarande och kommer att utvärderas enligt bästa förhållandet mellan pris och kvalitet enligt en mervärdesmodell.