674460-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Naturgas – Biogas, Malmö hamn
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biogas, Malmö hamn
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att förse Beställaren med leverans av fysisk biogas för uppvärmning av anläggningarna.Naturgas ska erbjudas som redundans i det fall att biogas av någon anledning inte kan erbjudas. CMP använder idag gas för uppvärmning av totalt 7st anläggningar belägna i Malmö hamn. CMP avser att teckna avtal med en (1) Leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09123000 Naturgas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135974:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65210000 Gasdistribution