674523-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Matsalstjänster och catering – Catering av tillagade måltider
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCatering av tillagade måltider
BeskrivningNu söker Ludvika och Falu kommun leverantör för catering av lunch. Avtalet omfattar tillagning av luncher för till exempel interna utbildningar och möten som sker på vardagar i beställarens lokaler samt färskt bröd till skolor och vård och omsorg. Kan erat företag vara med och leverera så tveka inte att vara med i denna upphandling. Välkomna med ert anbud!
Förfarandets viktigaste känneteckenBilaga 2
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55500000 Matsalstjänster och catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93897:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55520000 Catering, 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider