2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende grafisk formgivning och produktion, Forte
Beskrivning: Ramavtalet avser löpande grafisk formgivning och produktion för både trycksaksproduktion och digital spridning. Ramavtal ingås med en leverantör.
Intern identifierare: 25/23
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79822500 Grafisk formgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415200 Rådgivning avseende design, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning, 79811000 Digitaltryckning, 79820000 Trycktjänster, 79821100 Korrekturläsning, 79823000 Tryckning och leverans, 79824000 Tryckning och distribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000